bip
ul. Tadeusza Kościuszki 16a 22 774 10 62 bok@pwklegionowo.com

PWK – jak zawsze niezawodne

Jak co roku PWK „Legionowo” było głównym sponsorem biegu na 10 km podczas „Legionowskiej Dychy”, która jest największym biegiem ulicznym na takim dystansie, organizowanym w naszym mieście od kilkunastu lat. Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Kanalizacyjne „Legionowo” było współorganizatorem imprezy oraz sponsorem nagród. Pierwszy bieg zorganizowany w 2008 roku okazał się sukcesem sportowym i organizacyjnym. W kolejnych latach były następne biegi.

W piątek 10 czerwca br. odbyła się XIII edycja biegu o innej niż zwykle porze dnia tj. późnym popołudniem. Przeniesienie było spowodowane upalną pogodą. Setki biegaczy na starcie oraz zdrowa rywalizacja i sportowe emocje uczyniły piątkowy wieczór wyjątkowym wydarzeniem. Legionowskie wodociągi, jak sama nazwa wskazuje, zapewniły wszystkim uczestnikom dostęp do wody pitnej, aby każdy mógł w trakcie biegu ugasić pragnienie w czterech wyznaczonych punktach na trasie. Pomoc przy rozdawaniu wody zapewniło 18 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. „Cieszymy się, że mogliśmy tradycyjnie przy naszym udziale wesprzeć to sportowe wydarzenie. Gratulujemy uczestnikom i mamy nadzieję, że zobaczymy ich za rok na starcie kolejnej edycji „Legionowskiej Dychy” – mówi Prezes PWK „Legionowo” Grzegorz Gruczek.

Następnego dnia odbyły się 42 Dni Legionowa. Tak jak w przypadku poprzedniej imprezy, również nie zabrakło legionowskich wodociągów, które wystawiły swoje stoisko. 

Słoneczna pogoda przyciągnęła na nasze stoisko tłumy odwiedzających. Szczególnie cieszyło nas, że wśród odwiedzających znaczną część stanowiły dzieci oraz młodzież. Przygotowaliśmy dla nich wiele ciekawych konkursów, zagadek w tym prezentacji Wodociągów Legionowskich. Każdy mógł zapoznać się działalnością naszych Wodociągów, skąd pobierana jest woda i jak jest uzdatniana, jak funkcjonuje infrastruktura wodociągowa oraz kanalizacyjna w naszym mieście. Dzieci oraz młodzież, ale także ich rodzice i dziadkowie, brali udział w licznych konkursach, a każdy  biorący w nich udział otrzymywał nagrodę oraz upominek. Z uwagi na charakter naszej pracy – Wodociągi – wszyscy odwiedzający mogli zaspokoić swoje pragnienie naszą dobrą wodą, która w ten sobotni upał okazała się być nieoceniona. Dziękujemy za duże zainteresowanie oraz rozmowy na temat wody, jak również prowadzonych przez nas wszelkich działań. To zawsze dla nas wielka przyjemność służyć Państwu pomocą”.

Skip to content