bip
ul. Tadeusza Kościuszki 16a 22 774 10 62 bok@pwklegionowo.com

Akcja edukacyjna

Akcja Edukacyjna to autorski program Przedsiębiorstwa skierowany do dzieci i młodzieży z legionowskich szkół i przedszkoli. Celem akcji jest przybliżenie najmłodszym Mieszkańcom miasta specyfiki działalności Przedsiębiorstwa Wodociągowo – Kanalizacyjnego oraz zapoznanie z charakterystyką wody i procesami zachodzącymi podczas jej uzdatniania. Edukacja najmłodszych stała się jednym z priorytetowych obszarów Legionowskich Wodociągów. Uważamy, że działalność przedsiębiorstw wodociągowych nie może polegać wyłącznie na rozbudowie i modernizacji infrastruktury. Misją każdego przedsiębiorstwa wodociągowego powinno być budowanie świadomości wśród odbiorców na temat właściwości wody i płynących korzyści z jej spożywania oraz edukacja w tym zakresie dzieci i młodzieży. To edukacja najmłodszych powinna być priorytetem, aby za młodu kształtować zdrowe nawyki i u nas tak się dzieje. Prawie 4000 dzieci wzięło udział w dotychczasowych edycjach Akcji Edukacyjnej i one, i ich najbliżsi doskonale wiedzą, że w Legionowie mamy dobrą i zdrową wodę .

Zajęcia prowadzone są w sposób bardzo ciekawy, wiele klas zgłasza chęć ponownego udziału. Na koniec dzieci otrzymują drobne upominki.

Zajęcia składają się z dwóch części: w pierwszej części zajęć oprowadzamy dzieci po Stacji Uzdatniania Wody „Jagiellońska”, w drugiej zaś najmłodsi mogą pod nadzorem fachowców przeprowadzić różnego rodzaju eksperymenty związane z wodą.

Zachęcamy wychowawców klas do zgłaszania udziału wychowanków w tej wyjątkowej akcji. Zgłoszenia można przesyłać na adres: sekretariat@pwklegionowo.com

Skip to content