bip
ul. Tadeusza Kościuszki 16a 22 774 10 62 bok@pwklegionowo.com

Poidełka

Oprócz swojej podstawowej działalności skoncentrowanej na dostarczeniu wody oraz odprowadzaniu ścieków, wprowadziliśmy wiele ekologicznych rozwiązań propagujących zdrowy tryb życia.

W wielu punktach miasta uruchomiliśmy  19 zdrojów z wodą pitną, z których bezpłatnie mogą korzystać wszyscy Mieszkańcy Legionowa. Nasze zdroje nie tylko gaszą pragnienie, ale również zdobią miasto, wtapiając się całkowicie w jego architekturę. Każdy zdrój został w unikalny sposób, aby idealnie komponował się z otoczeniem. Zdroje wykonane są ze stali nierdzewnej o satynowym wykończeniu z chromowanymi wylewkami do picia wody i z kranikami do napełniania butelek oraz bidonów. Nasze zdroje to idealne rozwiązanie w upalne dni.

Kładąc nacisk na edukacje dzieci i młodzieży w szkołach na terenie Legionowa zainstalowaliśmy 27 poidełek. Woda jest bogata w minerały, które przyczyniają się do ich prawidłowego rozwoju. Cieszymy, że uczniowie mogą zaspokoić swoje pragnienie bez konieczności zakupu słodkich napojów, które zawierają wiele szkodliwych konserwantów, barwników cukrów.

Ponadto w roku 2020 zainstalowano 2 poidełka na terenie nowej strażnicy PSP w Legionowie.

Przy ul. Królowej Jadwigi zbudowaliśmy plac wodny, gdzie nie tylko najmłodsi Mieszkańcy miasta mogą poczuć ochłodę w upalne dni lata, ale również Mieszkańcy mogą zrelaksować się przy pokazach wodnych. Na specjalnie przygotowanych pod tę inwestycję płytach umieszczono dysze, które wypuszczają strumienie wodne o różnych wysokościach i kształtach. Zamontowano również ledowe oświetlenie, dzięki któremu po zmroku Mieszkańcy Legionowa mogą być świadkami prawdziwego spektaklu wodnego.

Skip to content