Jako Wodociągi Legionowskie odpowiadamy za bardzo ważną sferę w funkcjonowaniu miasta tj. zaopatrzenie w wodę i odbieranie ścieków. W ostatnich latach dokonaliśmy skoku cywilizacyjnego. Poprzedni rok był wyjątkowo rekordowy dla przedsiębiorstwa – przekroczona została granica 100 milionów złotych kapitału zakładowego, a obroty spółki wyniosły ponad 32 miliony złotych – wyprodukowano 1 952 781 m3 wody i odebrano 2 368 448 m3 ścieków. Takie wyniki stawiają firmę w gronie liczących się rynkowych graczy. Nie byłoby tak spektakularnych sukcesów bez odpowiedzialnego zarządzania przedsiębiorstwem. Potwierdza to zasadę znaną wszystkim od lat, ale nie zawsze stosowaną: jedynie fachowość i długoletnie doświadczenie gwarantują sukces.
Mało osób wie, że zdroje na Lotnisku Okęcie powstały na bazie dobrych doświadczeń z publicznymi źródłami wody pitnej właśnie w Legionowie. To rekomendacja PWK „Legionowo” sprawiła, że dziś podróżni mają wybór tj. mogą skorzystać z dostępnych zdrojów i pić za darmo lub zakupić wodę w nieprzyzwoicie wysokiej cenie w dostępnych sklepikach i restauracjach . To legionowskie wodociągi są pionierem, jeśli chodzi o źródła wody pitnej w szkołach. Dziś uczniowie wszystkich legionowskich szkół nie muszą kupować napojów butelkowanych, często niezdrowych, by zaspokoić pragnienie. PWK od lat zachęca do picia legionowskiej wody bezpośrednio z kranu. Sceptykom należy przekazać, że spółka utrzymuje jakość wody w reżimie narzuconym przez Państwowy Zakład Higieny i Unię Europejską.
Mamy nadzieję, że Mieszkańcy doceniają jaką przemianę przeszły stacje uzdatniania wody, będące wcześniej mało sprawnymi hydroforniami. W przeciągu ostatniej dekady zwodociągowano i skanalizowano ponad 45% naszego miasta, co sprawia, że obecnie ok. 95% Mieszkańców Legionowa ma dostęp miejskiego wodociągu i kanalizacji. Spółka w pełni wykorzystała – dzięki wiedzy, zaangażowaniu i doświadczeniu pracowników – wsparcie finansowe z Unii Europejskiej.
– W ramach przeprowadzonych inwestycji zmodernizowaliśmy wszystkie stacje uzdatniania wody i połączyliśmy je w jeden system, co oznacza pełne zabezpieczenie techniczne na wypadek sytuacji kryzysowej. Kilka lat temu wprowadziliśmy systemem zdalnych odczytów wodomierzy, który znacznie ułatwia nam pracę, pozwala na bieżąco monitorować zużycie wody i analizować straty, oszczędzić czas oraz koszty, a mieszkańcom uniknąć naszych wizyt. Ponadto stale uzupełniamy brakujące fragmenty sieci. Cały czas działamy, inwestujemy, nie możemy spocząć na laurach, bo zaprzepaścimy wszystko to, co do tej pory osiągnęliśmy – wskazuje Prezes Zarządu Grzegorz Gruczek.