bip
ul. Tadeusza Kościuszki 16a 22 774 10 62 bok@pwklegionowo.com

Festiwal Nauki w Pałacu w Jabłonnie

W dniach 25-26 września 2021 roku, w historycznej scenerii Pałacu w Jabłonnie odbył się XIX Festiwal Nauki Państwowej Akademii Nauk. W tym roku PWK „Legionowo” Sp. z o.o.  objęło całą imprezę patronatem głównym.

Słoneczna pogoda przyciągnęła na nasze stoisko tłumy odwiedzających. Szczególnie cieszyło nas, że wśród odwiedzających znaczną część stanowiły dzieci oraz młodzież. Przygotowaliśmy dla nich wiele ciekawych konkursów, zagadek w tym prezentacji Wodociągów Legionowskich.

Każdy mógł zapoznać się działalnością naszych Wodociągów, skąd pobierana jest woda i jak jest uzdatniana. Dzieci oraz młodzież, ale także ich rodzice i dziadkowie, brali udział w licznych konkursach, a każdy  biorący w nich udział otrzymywał nagrodę oraz upominek. Z uwagi na charakter naszej pracy – Wodociągi – wszyscy odwiedzający mogli zaspokoić swoje pragnienie naszą dobrą wodą.

Ideą Festiwalu Nauki jest popularyzowanie nauki oraz udostępnianie wiedzy
i najnowszych odkryć. Wydarzenie jest wielopokoleniowe i skierowane do wszystkich mieszkańców powiatu legionowskiego. Podczas festiwalu przewidzianych było dużo atrakcji, pokazów i spotkań z ciekawymi ludźmi. Jest to również miejsce odkrywania młodych talentów z różnych dziedzin nauki.

Skip to content