bip
ul. Tadeusza Kościuszki 16a 22 774 10 62 bok@pwklegionowo.com

Wiosna w „Parku Kieszonkowym”

Pierwszy dzień wiosny za nami. Posadzone późną jesienią ubiegłego roku w „Parku Kieszonkowym” krokusy, tulipany oraz przebiśniegi zaczynają budzić się do życia. W miejscu gdzie kiedyś stała przepompownia ścieków Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Kanalizacyjne „Legionowo” Sp. z o.o. przywróciło ten teren naturze oraz mieszkańcom naszego miasta.

Dzisiaj gdy odwiedzamy na Osiedlu Młodych „Park Kieszonkowy” usytuowany u zbiegu ulic Suwalnej i Olszankowej, dostrzegamy jak mieszkańcy, ci starsi i ci nieco młodsi, spacerują oraz korzystają z uroków natury. W pierwszych dniach wiosny w parku obserwujemy jak pięknie zakwitły krokusy. Jesienią Wodociągi Legionowskie posadziły 150 sztuk cebulek krokusów, 150 sztuk przebiśniegów oraz 200 sztuk tulipanów. Na urok zakwitnięcia dwóch ostatnich jeszcze chwilę poczekamy.

Na terenie parku posadzono rośliny ozdobne, jak również krzewy i drzewa (ostatnio posadzono piękne platany), posiano trawę oraz łąkę kwietną. Na klombach posadzono byliny i odporne na suszę rośliny takie jak tawuła wczesna, rajskie drzewko, ligustr pospolity, pięciornik krzewiasty, krzewy róż oraz atrakcyjne trawy ozdobne. Zamontowany został również system nawadniający cały teren. Na skwerze zadbano o istniejące tam drzewa. Teren zaprojektowany został tak, aby służył zarówno starszym jak i młodszym osobom. W ogrodzonym parku ścieżki prowadzą do boiska i do małego placu zabaw. Cały kompleks liczący prawie 2 tyś. metrów kwadratowych wkomponował się w otaczającą przestrzeń i dzięki staraniom Wodociągów Legionowskich każdy Mieszkaniec naszego miasta może z niego korzystać o każdej porze roku.


Skip to content