bip
ul. Tadeusza Kościuszki 16a 22 774 10 62 bok@pwklegionowo.com

Światowy Dzień Wody

22 dnia marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Jak powszechnie wiadomo bez wody nie ma życia – bez niej życie nie ma szans nie tylko, aby się rozwinąć, ale też by trwać.  Niemal 75 proc. powierzchni Ziemi pokrywa woda. Bez wody nie może istnieć życie na Ziemi jak również we wszechświecie. Woda jest podstawowym składnikiem wszystkich organizmów żywych. Ludzie, rośliny i zwierzęta, przynajmniej w połowie składają się z wody, a niektóre ze zwierząt i roślin – prawie w całości. Regularne spożywanie wody jest niezbędne do utrzymania homeostazy, czyli równowagi wszystkich parametrów życiowych. Woda w ludzkim organiźmie bierze udział w procesie trawienia i usuwania produktów przemiany materii, a jej częste spożycie pozwala zachować odpowiednią gęstość i ciśnienie krwi. To z kolei minimalizuje ryzyko chorób sercowo – naczyniowych, np. zawałów czy udarów. Woda pełni też funkcję nawilżającą i ochronną dla wszystkich narządów, w tym mózgu, rdzenia kręgowego, gałek ocznych, czy skóry. Zapewnia odpowiednią pracę mięśni i stawów.

Dlatego legionowskie wodociągi w licznych komunikatach i akcjach zachęcają do regularnego spożywania wody w myśl hasła „Dobra woda z Legionowa”.

Tak naprawdę, pewnie niewiele osób zdaje sobie sprawę, że regularne spożywanie wody wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Zachęcamy, szczególnie najmłodszych Mieszkańców naszego miasta podczas Akcji Edukacyjnych, aby zamiast słodkich, gazowanych napojów, wybierali wodę. Za pomocą różnych form edukacji i kanałów informacyjnych staramy się dotrzeć do możliwie jak najszerszego grona odbiorców z jasnym komunikatem: Woda w Legionowie jest dobra i warto ją pić „ – mówi Prezes Zarządu „PWK” Legionowo Grzegorz Gruczek.

Popularna „legionowska kranówka” to bardzo dobry wybór. Dzięki nowoczesnym systemom uzdatniania wody, nasza woda spełnia wszystkie normy i regulacje Unii Europejskiej. Woda zawiera takie minerały, jak wapń, magnez, czy żelazo, dlatego odpowiada za prawidłowy rozwój dzieci oraz młodzieży. Osoby starsze nie powinny również zapominać o prawidłowym nawodnieniu. Woda jest naszym wspólnym dobrem.

Skip to content